Dnes, 13:35
Jihlavští policisté šetří dopravní nehodu, ke které došlo v úterý 24. června po 15. hodině na silnici III. třídy v Mrákotíně. Těžce se při ní zranila cyklistka, která jela na elektrokole.
„Žena jedoucí na elektrokole nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem a povaze a stavu komunikace, při průjezdu zatáčkou vyjela mimo hranu komunikace na štěrkovitý povrch, kde následně došlo k havárii cyklistky a jejímu pádu na komunikaci. Vlivem dopravní nehody došlo k těžkému zranění sedmdesátileté cyklistky, která byla z místa převezena vrtulníkem letecké záchranné služby k dalšímu ošetření do nemocnice v Českých Budějovicích,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Jak později policisté zjistili, žena neměla na hlavě nasazenou ochrannou přilbu. Přivolaná policejní hlídka chtěla provést u cyklistky test na alkohol, to ale s ohledem na její zranění nebylo možné. Proto následně v nemocnici proběhl odběr krve.
„Při nehodě došlo ke vzniku hmotné škody na elektrokole v odhadnuté výši 10 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava,“ doplnila na závěr mluvčí Čírtková.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám