Lidé z Vysočiny se opět stali obětmi podvodníků na internetu. Pachatelé se zaměřují na portály a sociální sítě, kde lidé zveřejňují nabídky ke koupi věcí, které už sami nepotřebují. Policisté varují před podezřelými zájemci o koupi.
„Podvodníci nemají zájem věc koupit, jejich cílem je prodávajícího podvést a připravit ho o peníze. Chybou je reagovat na zaslaný odkaz, přihlašovat se poté do svého internetového bankovnictví a zpřístupňovat přihlašovací údaje a údaje k platební kartě. Prodej věci se totiž může stát pro podvedeného noční můrou. V mžiku může místo zisku přijít o desítky, ale mnohdy i stovky tisíc korun," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Tak dopadl například muž, který chtěl prostřednictvím internetu prodat tažnou tyč za dětské kolo za necelý jeden tisíc korun. Zájemce se přihlásil brzy. Prodej ale rozhodně nedopadl tak, jak si prodejce představoval.
Rady policie, jak se podvodníkům bránit
„Domluvili se spolu na využití služeb přepravní společnosti a od zájemce obdržel e-mailem odkaz, který rozklikl. Muž vyplnil přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví a ke kartě. Následovalo pro něho velmi nepříjemné překvapení, když zjistil, že z jeho účtu zmizelo více než desítkou transakcí celkem přes sto tisíc korun," popsala případ Jana Kroutilová.
Ještě hůř dopadla žena, která chtěla prodat kabelku prostřednictvím nabídky na sociální síti. Přišla jí zpráva od zájemkyně a následovalo zaslání odkazu. „Také v tomto případě žena vyplnila všechny údaje k bankovnictví a dále zadala kód, který jí byl zájemkyní o kabelku zaslán. Když se následně přihlásila do svého internetového bankovnictví, zjistila, že přišla o bezmála dvě stě tisíc korun," doplnila další informace k intenetovému podvodu Jana Kroutilová.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.