Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Kus ledu spadlý z návěsu způsobil čtvrtmilionovou škodu na osobním autě a zranil dva cestující

Poměrně rozsáhlou materiální škodu a dvě lehce zraněné osoby způsobil v pondělí odpoledne kus ledu, který na Pelhřimovsku spadl z tahače s návěsem na osobní vozidlo. Po dobu zásahu záchranářů nehodě byla komunikace I/19 uzavřena.

K nehodě došlo došlo v pondělí po třinácté hodině na silnici I/19 na Pelhřimovsku. „Jednašedesátiletý řidič nákladní soupravy - tahače s návěsem - projížděl po silnici ve směru jízdy od obce Čížkov na obec Starý Pelhřimov. Při projíždění táhlé pravotočivé zatáčky mu z jízdní soupravy, kterou před jízdou neočistil, spadnul kus ledu na protijedoucí osobní automobil Toyota Verso,“ popsala tisková mluvčí Dana Čírtková

Kus ledu poškodil kromě jiného čelní sklo osobního vozidla a ve vozidle zranil řidiče i jeho spolujedoucí. Řidič byl se zraněním nejdříve ošetřen na místě dopravní nehody a poté byl převezen do pelhřimovské nemocnice, odkud byl zakrátko propuštěn. Lehce se zranila také jeho spolujedoucí, která utrpěla drobné oděrky v obličeji. Celková způsobená škoda, která vznikla na osobním vozidle, byla odhadnuta na 250 tisíc korun.

Po dobu zásahu složek IZS byla silnice uzavřena, poté byl provoz řízení kyvadlově. Silnice byla zcela průjezdná poté až se podařilo následky nehody zcela odstranit.

„Řidič jízdní soupravy je podezřelý z přestupku v dopravě,“ dodala Čírtková. Připomněla, že povinnost důkladně očistit automobil před jízdou ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích. Podle ustanovení tohoto zákona řidič nesmí „řídit vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza nebo sníh, které zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed, vzad a do stran“ a „řídit vozidlo, na němž nebo na jehož nákladu je led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu na komunikacích.“

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS Kraje Vysočina | Zdroj Policie ČR

Štítky nehoda, Pelhřimovsko, led

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.