Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Z pravidel a zákazů si nic nedělá. Muž se zákazem řízení způsobil nehodu v centru Žďáru, poté nadýchal skoro 2,5 promile

Na nějaká nařízení nebo pravidla nedbal sedmatřicetiletý muž, který v sobotu způsobil ve Žďáru nad Sázavou dopravní nehodu. Protože později nadýchal skoro dvě a půl promile a byl mu zjištěn platný zákaz řízení motorových vozidel, bude se zpovídat z podezření ze spáchání hned dvou trestných činů.

K dopravní nehodě došlo v sobotu 4. února kolem půl druhé odpoledne v centru Žďáru nad Sázavou ve směru od náměstí Republiky k Havlíčkovu náměstí. „Sedmatřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Ford nejel takovou rychlostí, na kterou byl schopen vozidlo zastavit a došlo ke střetu s osobním vozidlem Toyota, které zde stálo z důvodu vzniklé dopravní situace před ním,“ popsala policejní mluvčí Michalea Lébrová

Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. U sedmatřicetiletého řidiče Fordu však dechová zkouška vykázala hodnotu 2,39 promile alkoholu, opakovaná dechová zkouška vykázala hodnotu ještě vyšší. Při následné lustraci policisté zjistili, že viník nehody má od loňského září platný zákaz řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až v listopadu příštího roku.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ dopravní nehody policisté dále prověřují,“ doplnila Lébrová.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík | Zdroj Policie ČR

Štítky Žďár nad Sázavou, opilost, nehoda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.