středa 25. května 2022 Viola

Kontrola na D1 na Vysočině odhalila 13 lidí s nesplacenými pokutami. Řidiči na místě zaplatili přes 28 tisíc korun

Při společné kontrole na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu za Jihlavou odhalili celníci a policisté 13 lidí, kteří měli neuhrazené pokuty za dopravní přestupky. Řidiči na místě zaplatili dohromady 28 140 korun, vyplývá z tiskové zprávy zveřejněné Celní správou ČR. Možnost požadovat zaplacení neuhrazené pokuty při silniční kontrole umožnila změna legislativy o policii, městské policii a celní správě. Podle mluvčí policejního prezidia Hany Rubášové byla středeční kontrola první společnou akcí celníků a policistů. Podobné kontroly budou pokračovat.

Nejvyšší na místě vybraná pokuta byla 5 tisíc korun, nejnižší 500 korun. Pokud má kontrolovaný řidič neuhrazenou pokutu uloženou za dopravní přestupky a odmítne ji uhradit, mohou kontrolní složky zabránit další jízdě auta nasazením botičky, nebo jsou oprávněné odebrat registrační značky, a to do doby, než řidič pravomocně uloženou pokutu uhradí.

Od začátku roku už tak celní správa vybrala přes 20 milionů korun, odebrala sedm registračních značek a pět jich vrátila po úhradě zpět. Celníkům na Vysočině od začátku roku řidiči zaplatili na neuhrazených dopravních pokutách 107 840 korun.

Zákonem 418/2021, který novelizoval zákon o Policii České republiky, zákon o Celní správě České republiky, zákon o obecní policii a zákony související, získali celníci, policisté a strážníci s účinností od 1. ledna oprávnění vyžadovat při kontrole vozidla zaplacení dosud neuhrazené pravomocné pokuty za dopravní delikty.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Celní správa

Štítky ČR, policie, automobilová, pokuty, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.