středa 1. prosince 2021 Iva

Od volantu do vazby. Policie v listopadu hned třikrát načapala řidiče se zákazem řízení

Zákazy jsou od toho, aby se porušovaly. Toho heslo zřejmě vyznává řidič, kterého v tomto měsíci už třikrát zastavili policisté. Na tom by snad nebylo nic divného, kdyby tento muž neměl vydaný zákaz řízení.

Poslední jízda dvaatřicetiletého se uskutečnila minulý týden, konkrétně to bylo ve čtvrtek 18. listopadu, kdy ho policisté zastavili v Moravských Budějovicích. Stalo se tak před polednem. „Muž řídil vozidlo Škoda Octavia, jel po ulici Palackého. Řidič nepředložil doklady a snažil se vydávat za jinou osobu, se kterou se znal. Policisté kontrolou rychle zjistili, že muž neuvádí pravdivé informace, dále jeho skutečnou totožnost a zřejmý byl i důvod, proč o své identitě lhal. Muž má totiž od loňského léta uložený soudem mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu tří let a trest mu měl skončit až v polovině roku 2023,“ uvedla Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Navíc se jednalo o stejného řidiče, kterého policisté přistihli při řízení vozidla na začátku minulého týdne v obci na Moravskobudějovicku a také v první polovině listopadu na Jaroměřicku, oba případy policisté po odhalení řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Opakovaně soudně trestán 

Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti policisté zadrželi, prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté. Vozidlo v rámci trestního řízení zajistili. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Dvaatřicetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně soudně trestán.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodává Kroutilová.

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky policie, kontrola, zákaz, řízení, vazba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.