pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Řidila auto se dvěma dětmi, ale alkohol si neodpustila. Po havárii nadýchala 2,5 promile

K dopravní nehodě, ve které sehrál významnou roli alkohol, došlo v pátek odpoledne na Pelhřimovsku. Silně opilá řidička osobního auta se po smyku střetla s protijedoucím vozidlem. Vše sledovaly i dvě děti, které převážela

K havárii došlo v pátek 18. června v 15:15 hodin silnici I/34 ve směru od Humpolce na obec Pelhřimov. U křižovatky na obec Služátky při projíždění táhlé levotočivé zatáčky šestačtyřicetiletá řidička vlivem silné opilosti řízení svého vozidla Volkswagen Polo nezvládla.

S autem vyjela vpravo mimo komunikaci na nezpevněnou krajnici, kde zachytila o směrový sloupek, poté strhnula řízení zpět vlevo na komunikaci a smykem přejela do protisměru, kde zachytila o zde jedoucí osobního vozidla Citroen Xsara Picasso. Toto vozidlo poškodila. Poté s vozidlem pokračovala ve smyku vlevo mimo komunikaci, kde přeskočila s vozidlem silniční příkop a zůstala s vozidlem stát na travnatém pásu.

Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní  výsledek - 2,33 promile alkoholu v dechu. Ještě o desetinu vyšší hodnotu vykázala zkouška opakovaná. Řidička následně odmítla lékařské vyšetření spojené s odběrem krve, nepředložila doklad o pojištění vozidla. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz.

Po dopravní nehodě byli řidička i se svými dvěma nezletilými spolucestujícími převezeni na preventivní vyšetření vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Pelhřimově. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 40 tisíc korun. 

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a žena je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík | Zdroj Policie ČR

Štítky nehoda, Pelhřimovsko, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.