So 15. 8. 2026Hana
Krimi

Vzal někdo ženě kočárek i s dítětem? Ne, celé si to vymyslela a policie tak pátrala nadarmo

Dalibor Mašek2 minuty čtení5. 8. 2016, 15:10
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Dominik Svoboda

Dalšímu případu vymyšleného trestného činu museli čelit jihlavští policisté. Mladá žena je na konci července informovala, že ji v Jihlavě na ulici neznámý muž sebral kočárek i s dítětem, později jí měl i vyhrožovat. Po zevrubném šetření se nakonec ukázalo, že si oznamovatelka celou událost vymyslela.

Na konci července mladá žena oznámila policii, že jí v Jihlavě na ulici vzal kočárek s dítětem neznámý muž, který s ním kousek poodjel a navíc ženě vyhrožoval. Pomoc jí měl náhodný kolemjdoucí, přičemž žena i její dítě byly v pořádku. Případ začali jihlavští policisté ihned prověřovat.

Okamžitě věnovali případu i zajištění bezpečnosti v lokalitě, kde mělo k události dojít, maximální úsilí a nasazení. Místo ohledali, provedli šetření, vytěžili obyvatele okolních domů a zjistili od ženy veškeré důležité informace. Policisté dále zjistili, že ulice, kde mělo k případu dojít, je na několika místech monitorována kamerami. O této skutečnosti byla žena informována, na svém oznámení ale přesto trvala a byla v popisu i detailech přesvědčivá.

Policisté na případu intenzivně pracovali a velmi rychle vyhodnotili také záznamy z kamer. Ze závěrů šetření ale vyplynulo, že k události dojít ve skutečnosti nemohlo. Policisté opět vyslechli ženu, která následně přiznala, že si oznámení vymyslela. Ve skutečnosti jí kočárek s dítětem nikdo nevzal, ani ji nikdo neohrožoval. Smyšleným oznámením si chtěla pouze zajistit více pozornosti svého partnera.

Tento případ se tak zařadil k dalším, které si jejich oznamovatelé vymysleli, a policisté tak po údajném pachateli pátrali zcela zbytečně. Navíc šlo o případ, kterému byla vzhledem k jeho obsahu věnována policisty maximální pozornost. Je nutné zdůraznit, že čas, který prověřování okolností smyšlených událostí policisty stojí, by mohli věnovat dopadení skutečných pachatelů závažných trestných činů.

Zdroj: Policie České republiky

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
FOTO, VIDEO: Parkoviště pod přivaděčem je ideální pro návštěvníky Vodního rájeDoprava

FOTO, VIDEO: Parkoviště pod přivaděčem je ideální pro návštěvníky Vodního ráje

Šedesát komfortních parkovacích míst zdarma nabízí zrekonstruované parkoviště P+R pod dálničním přivaděčem. Mohou ho využívat návštěvníci Vodního ráje, kteří často řeší problémy s parkováním.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook