pondělí 21. června 2021 Alois

Cyklista byl zachycen zrcátkem od osobáku a vážně se zranil. Vrtulník ho transportoval do Brna

K vážné dopravní nehodě, při níž musela asistovat také letecká záchranná služba, došlo v pátek 7. května krátce po 18. hodině na Třebíčsku. Byl při ní vážně zraněný cyklista.

„Dvaatřicetiletý řidič s osobním motorovým vozidlem Hyundai projížděl po pozemní komunikaci silnici III/3935 ve směru jízdy od obce Senorady k obci Mohelno, kdy deset minut po osmnácté hodině způsobil v katastru obce Mohelno dopravní nehodu. Řidič se nechoval ohleduplně a ukázněně a při předjíždění ohrozil cyklistu, který jel na svém jízdním kole vpravo při pravém okraji komunikace ve směru na obec Mohelno. Došlo ke střetu pravého zpětného zrcátka jedoucího vozidla Hyundai s jedoucím cyklistou, který byl po střetu sražen na komunikaci,“ popisuje páteční nehodu Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Řidič na místě dopravní nehody nezastavil a z místa odjel. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklisty, který byl letecky transportován vrtulníkem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Brně. K jinému zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na jízdním kole a vozidle Hyundai v celkové výši 4 tisíce korun.

„Případem se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Třebíč, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodává mluvčí Čírtková.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky nehoda, cyklista, zrcátko, zranění, vrtulník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.