pondělí 12. dubna 2021 Julius

Policisté hledají zloděje peněženky v Jihlavě, který navíc platil ukradenou kartou. Neznáte muže na videu?

, aktualizováno 25. února 2021, 11:47

Jihlavští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při prověřování krádeže peněženky. Zatím neznámý zloděj navíc zneužil odcizené platební karty a platil s nimi v obchodech za nakoupené zboží. Policisté by potřebovali zjistit totožnost muže na kamerovém záznamu, který se v lokalitě pohyboval, a mohl by tak poskytnout informace důležité pro prověřování případu.

Ke spáchání trestného činu došlo v pátek 29. ledna v Jihlavě na ulici nedaleko centra. „Kolem deváté hodiny dopoledne odcizil pachatel v přístupné budově z odložené kabelky peněženku. Majitelka v ní měla kromě finanční hotovosti uložené platební karty, doklady a další věci. Navíc pachatel odcizené platební karty velmi rychle zneužil a platil s nimi opakovaně v obchodech za zboží. Způsobil tak škodu kolem dvou tisíc korun,“ uvedla Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Policisté vyhodnotili také záznamy z kamer. Zjistili, že se v lokalitě pohyboval muž, který by mohl poskytnout k případu důležité informace. V zájmu prověřování by tak policisté potřebovali zjistit jeho totožnost a s žádostí o spolupráci se obracejí na veřejnost. 

„Žádáme občany, kteří muže na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu,“ dodává Kroutilová.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky pátrání, zloděj, peněženka, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.