sobota 6. března 2021 Miroslav

Sedmapadesátiletá řidička usedla za volant silně opilá. V protisměru se srazila s Chryslerem

Alkohol hrál hlavní roli v dopravní nehodě, která záchranáře zaměstnala v pátek 19. února. Stala se v katastru obce Sejřek na Žďársku. Střetla se při ní dvě vozidla.

„Sedmapadesátiletá řidička vozidla Opel jela ve směru od obce Střítež směrem na obec Olší, přičemž při projíždění zatáčky přejela do protisměru, kde se střetla s projíždějícím vozidlem Chrysler. Vozidlo Opel následně vyjelo mimo vozovku. Jeho sedmapadesátiletá řidička a spolujezdkyně z vozidla Chrysler byly s podezřením na lehké zranění transportovány zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Policisté u řidičů obou vozidel provedli dechovou zkoušku. U řidičky automobilu Opel byl výsledek pozitivní a naměřená hodnota činila 2,28 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,26 a 2,22 promile. U řidiče druhého vozidla byla zkouška negativní.

„Policisté na místě provedli šetření a zadokumentování. Sedmapadesátiletá žena svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila Rázlová. 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS Kraje Vysočina

Štítky nehoda, alkohol, promile, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.