pondělí 21. června 2021 Alois

Mířil na zajíce, sedmnácti broky však trefil jiného myslivce

K nešťastné události došlo při sobotním honu na drobnou zvěř u Dalešic na Třebíčsku. Jeden z myslivců zasáhl svými broky svého kolegu, kterému způsobil zranění dolních končetin. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

K incidentu došlo v sobotu 5. prosince kolem poledne v lesním porostu u obce Dalešice na Třebíčsku. V rámci organizovaného honu na drobnou zvěř zde došlo ke střenému poranění jednoho z účastníků honu, které pořádalo Myslivecké sdružení Dalešice.

V průběhu třetí leče honu při výstřelu na zajíce z legálně držené brokové kozlice zasáhl padesátiletý myslivec dalšího účastníka honu nejméně sedmnácti broky do oblasti dolních končetin a způsobil mu tak poranění. Zraněný muž byl ošetřen následně a hospitalizován na chirurgickém oddělení třebíčské nemocnice.

Honu se účastnilo celkem 19 střelců a devět honců. U všech osob byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem.

Zbraň, ze které vyšel výstřel, který poranil padesátiletého muže, policisté na místě zajistili pro účely trestního řízení. Případ si převzali k dalšímu prověřování kriminalisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Třebíč a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto myslivost.cz | Zdroj Policie ČR

Štítky hon, zajíc, myslivec, střelba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Miloslav Jáchymstál

Milan Hubáček : To je perfektní námět pro změnu pravidel skládání mysliveckých zkoušek. Každý uchazeč by si měl povinně nechat nasypat prostřednictvím brokovnice pár broků do zadnice.

neděle, 6. prosince 2020, 20:17

Milan Hubáček

Kolega okusil jak se cítí zvěř po zásahu.

neděle, 6. prosince 2020, 20:05

Miloslav Jáchymstál

A to postižený mohl mluvit o štěstí, že ho kolegové myslivci po zásahu nevyvrhli.

neděle, 6. prosince 2020, 17:40

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.