úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Opilec s nožem v ruce napadl prodejce v obchodě. Vylákal z něj cigarety a alkohol

Policisté v Třebíči si rychle poradili s vyšetřováním loupežného přepadení v hrotovické prodejně. Došlo k němu ve středu 4. listopadu po 18. hodině. Muž, který ho měl na svědomí, si s nožem v ruce vynutil vydání zboží.

„Závažný případ pro policisty začal ve středu 4. listopadu, když přijali po šesté hodině večer oznámení o přepadení obchodu v Hrotovicích. Pachatel tam přistoupil k prodejci a s nožem v ruce požadoval vydání peněz a zboží. Své jednání umocňoval ještě výhružkami a pohyby nožem. Pachateli se podařilo získat cigarety a alkohol, vše v hodnotě necelých 300 korun, poté z místa utekl,“ popsala Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Případem se ihned začali zabývat hrotovičtí policisté. Ke zranění osob při loupeži nedošlo. Po nebezpečném muži začaly ihned ve městě pátrat policejní hlídky, včetně policejního psovoda.

„V krátké době nalezl podezřelého muže odpovídajícího popisu pachatele policejní psovod se služebním psem. Nacházel se v lokalitě autobusového nádraží a měl u sebe odcizené zboží i zbraň, kterou při loupeži použil. Nůž policisté zajistili. Sedmatřicetiletý podezřelý muž byl značně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu přes tři promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici a po vystřízlivění putoval do policejní cely,“ dodala Kroutilová.

Prověřování závažného případu převzali třebíčští kriminalisté. Místo činu ohledali, zadokumentovali, zajistili stopy, provedli šetření, výslechy osob a shromáždili důkazy.

Už byl soudně trestaný 

Policejní komisař zahájil trestní stíhání zadrženého muže. „Sedmatřicetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl již v minulosti za stejný trestný čin soudně trestán.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a poté policisté obviněného muže eskortovali do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky loupež, přepadení, zloděj, Hrotovice, nůž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.