pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Alkoholici rekordmani? Muž z Jihlavy nadýchal přes pět promile, žena v Jaroměřicích skoro čtyři

U velmi "výkonných" až kuriózních jedinců zasahovaly v posledních dnech policejní hlídky na Vysočině. Opilci svými vysokými hodnotami upozornili jednak v Jihlavě, tak v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Již v sobotu vyjížděla sanitka rychlé záchranné pomoci k muži, který bezvládně ležel na ulici v Jihlavě. Po vyšetření lékařem byla přivolána hlídka městské policie, aby asistovala při převozu apatického muže na protialkoholní záchytnou stanici. Hlídka u muže provedla orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 3,69 promile, při dalším měření na záchytce již hladina alkoholu dosáhla 5,1 promile. Muž se dle dostupných informací s alkoholovou závislostí snaží léčit, nikdy však dosud odvykací léčbu nedokončil. 

Podobný případe se řešil v úterý v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde se opila třiapadesátiletá žena. Před pátou hodinou odpoledne byla na ulici Poděbradova, kde ležela v prostoru parkoviště. Policisté provedli u ženy dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 3,67 promile alkoholu. Samostatné chůze nebyla schopna. I zde opilou ženu policisté zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Nemocnice Jihlava | Zdroj Městské policie Jihlava, Policie ČR

Štítky opilost, Jihlava, Jaroměřice nad Rokytnou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.