pondělí 12. dubna 2021 Julius

Do boje s covidem se opět zapojí hasiči. Ráno nastupují do pelhřimovské nemocnice

Pelhřimovská nemocnice se v současné době potýká s rapidním nárůstem covid pozitivních pacientů. S péčí nejen o ně jim proto budou od čtvrtečního rána pomáhat profesionální hasiči, konkrétně z Pelhřimova, Pacova, Humpolce a Kamenice nad Lipou.

„Do konce února bude v nemocnici vypomáhat pět příslušníků, od začátku března potom sedm. Hasiči budou rozděleni do dvou směn a v nepřetržitém provozu budou vypomáhat na urgentním příjmu, oddělení anesteziologie a resuscitace a lůžkových odděleních tzv. červené covid zóny,“ uvedla Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů.

Prozatím je plánovaná výpomoc do 14. března 2021. Hasiči budou asistovat při hygienické péči pacientů, při polohování nebo při podávání stravy.

Nepůjde o první pomoc hasičů v souvislosti s koronavirovou pandemií. V pelhřimovské nemocnici již hasiči vypomáhali, a to konkrétně od 13. ledna do 1. února. Celkem v nemocnici odpracovali 133 služeb po dvanácti hodinách. Nasazení a profesionalitu hasičů tehdy ocenil v písemném poděkování ředitel nemocnice Michal Kozár. „Velice si vážíme jejich zdatnosti, kdy byli velkými pomocníky zejména při fyzicky náročnější práci. Psychickou podporou pak byli nejen pro hospitalizované pacienty, ale leckdy i pro zdravotnický personál. Děkujeme, že šli členové HZS Kraje Vysočin, Územního odboru Pelhřimov, příkladem a ukázali svoji společenskou odpovědnost.“

Pelhřimovská nemocnice se rozloučila s hasiči. I personálu byli velkou psychickou podporou, pochvaluje si ředitel Kozár

Dnes ráno úderem 7. hodiny ukončili profesionální hasiči z územního odboru Pelhřimov Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina pomoc v pelhřimovské nemocnici. Čtyřiadvacet profesionálních hasičů rozvržených do směn zde nepřetržitě pomáhalo od...

S pomocí zdravotnickému personálu v nemocnici mají zkušenost také profesionální hasiči z územního odboru Žďár nad Sázavou. Ti vypomáhali v nemocnici v Novém Městě na Moravě od 18. ledna do podvečerních hodin 4. února 2021.

Ohodnoť článek

Foto Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

Štítky hasiči, pomoc, koronavirus, covid, nemocnice, Pelhřimov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.