neděle 20. června 2021 Květa

Aktuálně: Na Vysočinu dorazila vakcína AstraZeneca. Přišlo 4400 dávek

Kraj Vysočina je jedním ze tří regionů, kam byla zavezena první dodávka vakcíny AstraZeneca pro Českou republiku. Dnes krátce po poledni v jihlavském vakcinačním centru převzali prvních 4 400 dávek. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka bude jejich distribuce zahájena v následujících dnech.

Postupně budou oslovována lůžková zdravotnická zařízení v kraji a bude zjišťována jejich potřeba a zájem o očkování. Kraj Vysočina je připraven vakcínou AstraZeneca zavézt státní psychiatrické nemocnice v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě včetně dětské psychiatrické nemocnice ve Velké Bíteši, Vysočinské nemocnice, Nemocnici Mostiště nebo nemocnici provozovanou v Počátkách.

„Rádi bychom nabídli vakcínu k aplikaci i do ordinací praktických lékařů. Ale respektujeme stanovisko ministerstva zdravotnictví, které neumožňuje očkovací látku AstraZeneca s ohledem na její omezené množství nyní distribuovat přímo praktickým lékařům. Ministerstvo trvá na tom, že očkování i v ordinacích musí respektovat pořadí nastavené v rámci centrálního rezervačního systému, z něhož není možné vybrat k očkování pouze klienty konkrétního lékaře,“ popisuje aktuální stav Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví.

Celá první dodávka vakcíny AstraZeneca je určena k proočkování s tím, že Kraj Vysočina má přislíbenou opakovanou dodávku této značky za 14 dnů.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com | Zdroj Kraj Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.