sobota 27. února 2021 Alexandr

V krajských nemocnicích začalo očkování seniorů nad 80 let. Dostavili se skoro všichni, i náhradníci

Pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dnes zahájilo očkování seniorů starších 80 let proti nemoci covid-19. Na dnešní termín nabídla každá z nemocnic 90 volných termínů. Na očkování se dostavili téměř všichni objednaní vč. náhradníků, vyočkováno tak bylo celkem připravených 456 dávek.

První vakcíny této skupině spoluobčanů byly aplikovány krátce před 7 hodinou ranní v Nemocnici Nové Město na Moravě a Pelhřimov. Všechna očkování proběhla i díky profesionálnímu přístupu vakcinačních týmů v pořádku a bez komplikací. Seniorů z Vysočiny nad 80 let je v registračním systému evidováno zhruba 8600.

„Osobně jsem byl přítomen při zahájení očkování v centru Nemocnice Jihlava. Setkal jsem se se spokojenými seniory, kteří neskrývali radost z klidného průběhu očkování,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Tento týden nemocnice na Vysočině začaly postupně proočkovávat skupinu praktických lékařů, lékařů pro děti a dorost a stomatologů starších 65 let. Následovat budou další. Výjezdové týmy nemocnic už mají proočkovánu více než třetinu domovů pro seniory.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Kraj Vysočina

Štítky koronavirus, očkování, nemocnice, senior

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.