Ne 23. 8. 2026Sandra
Koronavirus

V Dukovanech je kvůli nemocnému s covidem v karanténě 20 lidí. Elektrárna obnovila zpřísněná hygienická opatření

ČTK1 minuta čtení2. 7. 2020, 11:11
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: ekolist.cz

Kvůli pracovníku Jaderné elektrárny Dukovany, který onemocněl covidem-19, je v preventivní karanténě dalších asi 20 zaměstnanců. Podstoupí testy na koronavirus. Stejně jako nakažený pracovník, ani oni nepracují ve střeženém prostoru elektrárny, řekl dnes její mluvčí Jiří Bezděk. Provozu elektrárny se podle něj tyto záležitosti nedotkly. Elektřinu vyrábějí všechny čtyři dukovanské bloky.

Lidi, kteří byli v kontaktu s nemocným, dohledávali hygienici. Pracovníci, kteří jsou kvůli tomu v karanténě, pracují podle mluvčího v předzávodní části. Zpřísněná hygienická opatření obnovila elektrárna už ve středu, kdy se o onemocnění pracovníka dověděla. „Další postup bude na základě doporučení hygieniků," uvedl Jiří Bezděk.

Pracovníci v elektrárně musejí nosit roušky a dodržovat rozestupy, u všech lidí vstupujících do areálu se od středy znovu kontroluje tělesná teplota. „V maximální míře vysíláme pracovníky na práci z domova," doplnil mluvčí.

Firma ČEZ má v Dukovanech 1450 zaměstnanců. Pracovník, který onemocněl covidem-19, se podle mluvčího nechal testovat dobrovolně a o výsledku vedení elektrárny obratem informoval. Elektrárna zrušila na dva týdny ohlášené akce, včetně autokina a zavřela infocentra v Dukovanech a v Dalešicích.

Dukovany s celkovým výkonem 2040 megawattů pokrývají asi pětinu spotřeby elektřiny v ČR. Na tiskové konferenci 10. června nový ředitel elektrárny Roman Havlín uvedl, že do té doby žádný případ onemocnění covidem-19 nebyl, proto se elektrárna začala vracet ke standardnímu provozu.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hrad Kámen se po letech otevírá. Nabídne nové expozice, fresky i svět motocyklůKultura

Hrad Kámen se po letech otevírá. Nabídne nové expozice, fresky i svět motocyklů

Po několikaleté rozsáhlé rekonstrukci se hrad Kámen na Pelhřimovsku znovu otevře veřejnosti. První návštěvníky přivítá už v sobotu 29. srpna, kdy bude vstup zdarma. Kromě obnovených historických prostor čeká návštěvníky nové expozice, moderní zázemí, kavárna, herny pro děti i doprovodný program.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook