pátek 3. dubna 2020 Richard

Koronavirus má na Vysočině potvrzeno už 12 lidí. Tři nové případy se nakazily na oslavě

, aktualizováno 20. března 2020, 9:30

Vysočina má potvrzené tři nové případy nemoci COVID-19. Nakažení byli v kontaktu s lidmi, kteří byli na oslavě v obci Kynice na Havlíčkobrodsku, řekla Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina. Potvrzených případů nemoci je podle ní nyní v kraji 12.

V Kynicích se konala oslava MDŽ 7. března. Později se u jednoho z hostů z Prahy prokázala nákaza. Hygiena následně návštěvníkům oslavy nařídila karanténu. Testy postupně odhalily, že se na oslavě nakazilo šest lidí z Kynic i dalších míst Havlíčkobrodska. Obec je od pondělí v karanténě, která má trvat do odvolání, minimálně však 14 dnů.

Tři lidé, u kterých se nemoc způsobená koronavirem potvrdila teď, jsou ve věku mezi 36 a 42 lety.

Obyvatelé Kynic čekají na výsledky testů na koronavirus. Bylo odebráno 41 vzorků

Obec Kynice na Havlíčkobrodsku je od pondělí 16. března v úplné karanténě. Na oslavě MDŽ se tam v sobotu 7. března nemocí COVID-19 nakazilo několik lidí. V úterý 17. března bylo testováno 41 místních, na výsledky se však stále čeká, řekla dnes...

Na Vysočině je několik tisíc lidí v karanténě. Jen ve čtvrtek jich bylo nařízeno 1165. Číslo podle Dvořákové zahrnuje nejen pracující, ale i děti nebo seniory. „Způsob evidence karantén se vyvíjí, nyní zahrnují i ty, kteří nemají nárok na náhradu mzdy, může se to ale změnit, takže čísla mohou být v příštím týdnu nižší," řekla Alena Dvořáková.

Na Vysočině podle ní dobře funguje komunikace mezi nemocnicemi a krajem, respektive krajskou bezpečnostní radou. Chybí testovací místo. Testovat by ale v příštím týdnu mohl začít Státní veterinární ústav, řekla Dvořáková. Na testování se připravuje i Nemocnice Jihlava, řekl už dřív náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD).

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, nákaza, statistika, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.