Čt 13. 8. 2026Alena
Hokej

Dukla navýšila vedení v prvoligové tabulce, Benátky udolala v samostatných nájezdech

Dalibor Mašek2 minuty čtení26. 11. 2018, 20:15
Dukla navýšila vedení v prvoligové tabulce, Benátky udolala v samostatných nájezdech
Dukla navýšila vedení v prvoligové tabulce, Benátky udolala v samostatných nájezdech · Foto: Facebook / HC Dukla Jihlava

Po drtivé porážce ve Vsetíně si hokejová Dukla v pondělí aspoň částečně spravila chuť. Ve 28. kole první ligy s problémy ubojovala zápas s Benátkami nad Jizerou, o vítězství 3:2 rozhodl tým z Vysočiny až v samostatných nájezdech. Navýšil tím náskok v tabulce, druhé České Budějovice jsou o osm bodů pozadu.

První větší šanci zápasu si připsal domácí Anděl, na Žejdlíka si ale nepřišel. Za Benátky zahrozil Prudík, místo puku však v Brožově brance nakonec skončil sám. Velkou šanci na otevření skóre měl jihlavský Zeman, trestné střílení za faul na svoj osobu však neproměnil.

Vstup do druhého dějství se výrazně povedl Benátkám. Nejprve ve 23. minutě uplatnil na brankovišti důraz Jakub Rychlovský, aby za pouhou minutu zvýšil střelou od modré Patrik Maier - 0:1. Z letargie probral domácí Tomáš Jiránek, který ve 26. minutě po velkém závaru rozvlnil Žejdlíkovu síť přece jen rozvlnil. Dvojbrankové vedení mohli Severočechům vrátit Teplý a Špaček, v zakončení však úspěšní nebyli. Naopak vyrovnat mohl Anděl, z otočky ale střílel mimo.

Srovnat skóre se podařilo až Tomáši Jiránkovi. Nejprve sice situaci dva na jednoho vyřešil nepřesnou střelou, ale v 50. minutě si už vedl lépe, když z mezikruží bezchybně využil Zemanovu přihrávku - 2:2. Dukla tlačila, ale v základní hrací době už branku nevstřelila, přestože Anděl ani Pekr k tomu daleko nebyli.

Protože prodloužení velkou šanci nenabídlo, rozhodovaly samostatné nájezdy. Hned v první sérii uspěl Anděl, na kterého později navázal Michal Hlinka. Dukla tak z dramatického souboje brala dva body.  

HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Jiránek (Dostálek, J. Pohl), 50. Jiránek (Zeman, Štindl), rozh. náj. M. Hlinka – 23. Rychlovský (D. Špaček), 24. Maier (Kurka).

Rozhodčí: Skopal, Přikryl – Bosák, Maštalíř. Diváci: 1 309.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Pohl, Budík, Kajínek, Mareš, Štindl, Vála, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Jiránek, M. Hlinka, Dostálek – T. Havránek, Osmík, Hrníčko – Harkabus, Zeman, D. Čermák.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Kolmann, Kurka, Maier, Žůrek, Husa – Teplý, Šír, A. Dlouhý – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Wiencek, Burda, Průžek – Cikhart, Žemba.

 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidíDoprava

Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidí

K nehodě tří aut došlo v úterý 11. srpna kolem šesté hodiny večerní u Kochánova poblíž Stránecké Zhoře. Za nehodou zřejmě stála lesní zvěř, která vběhla na silnici.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook