čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

S kočárky se bude tuto neděli závodit i na Vysočině. Tento rok se poprvé připojí i Polsko

Tato neděle 10. dubna bude patřit všem aktivním rodinám, od 15 hodin totiž odstartují po celém Česku v pořadí již páté strolleringové závody - závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Novinkou tohoto ročníku je rozšíření závodů za hranice České republiky - letos se poprvé bude závodit i v Polsku, a to ve více než deseti městech. Na Vysočině můžete soutěžit v Jihlavě, Pelhřimově a v Třebíči.

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem,“ vysvětluje Edita Berková, zakladatelka strolleringu. „Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života,“ dodává Berková.

Hlavní nedělní disciplínou bude chůze s kočárkem na zhruba 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů.

Pro soutěžící budou připraveny tři hlavní kategorie, a to pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně. „Kromě závodů se pojede letos poprvé jízda na odrážedlech nebo s dětskými kočárky, tedy disciplína určená pro dětské účastníky. Zde nepůjde o vítězství,ale o účast, navíc všechny zúčastněné děti budou u nás jedničky a náležitě je za jejich výkon odměníme,“ popisuje doprovodnou disciplínu Pavlína Šťastná, organizátorka jihlavského závodu a také instruktorka strolleringu v krajském městě.

Celé odpoledne bude doprovázet bohatý program. Děti si budou moci užít skákací hrad, malování na obličej, trampolínu nebo nejrůznější tvoření. Organizátoři v Jihlavě budou myslet i na maminky, které se zde mohou nechat nalíčit.

„Vítězové se mohou těšit na opravdu krásné ceny. Pro nevítěze bude nachystáno závěrečné překvapení,“ láká Pavlína Šťastná.

Jihlavské závody podpoří řada hostů. Mezi nimi se objeví třeba primátor Jihlavy Rudolf Chloupek a vrchní sestra dětského oddělení jihlavské nemocnice Simona Hájková. Odpolednem v Jihlavě bude provázet moderátor Pavel Bláha.

ČTĚTE TAKÉObrovskou výhodou strolleringu je, že nemusíte shánět hlídání, říká lektorka Pavlína Šťastná

V minulých ročnících se závodilo na více než pětatřiceti místech v republice a zúčastnilo se více než tisíc kočárků.

Pro registraci do závodů lze využít formulář zde. Všichni registrovaní účastníci dostanou uvítací balíček.

Nedělní závody kočárků za Vysočinu proběhnou od 15 hodin v Jihlavě v amfiteátru letního kina, v Městských sadech v Pelhřimově a na hřišti u Obůrky v Třebíči.

Foto www.zavodykocarku.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.