středa 28. října 2020 Státní svátek

Peter Volna: Od těžkého úrazu až k rekordu ve vyšívání

Pan Peter Volna má za sebou pozoruhodný příběh. Během dlouhého zotavování z vážného úrazu začal vyšívat a svoji zálibu vypiloval k dokonalosti. Je natolik zručný, že v úterý 12. ledna představí v Pelhřimově svůj rekord.

Zápis do Knihy rekordů a kuriozit si Peter Volna vysloužil kolekcí padesáti obrazů, na které pracoval průběžně od roku 1996. V úterý 12. ledna bude pak v 9:30 bude ten rekord oficiálně zaregistrován v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Pan Volna vyšívá zejména obrazy historických budov, většinou českých a slovenských hradů a zámků, k jeho unikátním pracem patří ale i obraz Poslední večeře Páně vyšitý 1 111 111 stehy.

Po pádu v lese utrpěl pan Volna vážný úraz, který jej upoutal na lůžko a na čtyři roky odkázal na berle. Nezahořkl, naopak si našel novou zálibu - vyšívání, ve kterém exceluje.

Ucelenou kolekci 50 unikátních vyšívaných obrazů budou moci od 14. do 17. ledna obdivovat návštěvníci putovní expozice pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit v rámci veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR na Výstavišti v Brně (pavilon P, stánek 130).

Foto Muzeum rekordů a kuriozit | Zdroj Muzeum rekordů a kuriozit

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.