středa 28. října 2020 Státní svátek

Jihlava se pyšní novým hřištěm pro workout, je přístupné všem

V Jihlavě vyrostlo nové hřiště pro workout, tedy cvičení s váhou vlastního těla pod širým nebem. Je součástí volnočasového, sportovně-relaxačního areálu Český mlýn, který najdeme v blízkosti cyklostezky u řeky Jihlavy.

S plochou 90 m2 je nejen největším hřištěm svého druhu na Vysočině, ale patří i k největším v republice. Je volně přístupné po celý den pro kohokoliv, kdo se chce trochu protáhnout nebo si pořádně zacvičit na čerstvém vzduchu.

Nové hřiště je vhodným doplněním a rozšířením nabídky areálu, který Jihlava stavebně dokončila před necelým rokem, a který si rychle získal oblibu nejen obyvatel města. Areál je intenzivně využíván cyklisty, in-line bruslaři, disponuje jedním z nejmodernějších skateparků v ČR, ale je i příjemným místem pro procházky kolem vody. V sousedství areálu je koupaliště Vodní ráj, tenisové kurty, rodinné centrum Robinson, sportovní hala a další zařízení pro trávení volného času.

Vybudování základů a umístění cvičebních prvků probíhalo v září a říjnu. Na hřišti jsou různé typy hrazd a žebřin, bradla, skloněné lavice a další. Součástí sestavy je i informační tabule s tréninkovými plány, které usnadňují orientaci začátečníkům. Kompletní náklady na výstavbu workoutového hřiště jsou 412 tisíc korun.

Zdroj a foto: Magistrát města Jihlavy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.