Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Pozor, o víkendu se v Jihlavě vyhněte kruhovému objezdu u Rozkvětu. MHD místem projede kyvadlově

Lenka Dvořáková1 minuta čtení5. 3. 2025, 17:03
Pozor, o víkendu se vyhněte křižovatce u Rozkvětu. MHD místem projede kyvadlově
Pozor, o víkendu se vyhněte křižovatce u Rozkvětu. MHD místem projede kyvadlově · Foto: Se svolením Města Jihlava

Jihlavská radnice přichází s upozorněním pro všechny řidiče. Během víkendu - v sobotu 8. a v neděli 9. března - bude uzavřena okružní křižovatka v Havlíčkově ulici, tedy poblíž Rozkvětu a také Sila. Důvodem jsou pokračující práce na přeložce vodovodu.

Částečné omezení je v místě již od poloviny února, kdy byla uzavřena jedna větev u kruhového objezdu. Nyní se ale místo na dva dny uzavře úplně. Stavební práce souvisí s budováním centrálního dopravního terminálu. 

„Objízdná trasa bude vedena ulicemi Romana Havelky, Jiráskova, Hradební, Okružní, Havlíčkova, Kollárova a Sokolovská," stojí v příspěvku facebookové stránky Doprava v Jihlavě. 

Místem projedou pouze vozidla MHD, a to kyvadlově po různých větvích okružní křižovatky podle průběhu prací, provoz bude řízen pracovníky zhotovitele.

„Pro pěší bude uzavřen přechod přes Havlíčkovu ulici u křižovatky s Třebízského a také chodník podél náspu železniční trati. Cyklisté místem neprojedou, stejně jako auta. Využijte trasy přes Keťásek nebo po Mostecké ulici," dodala facebooková stránka. 

Křižovatka poblíž Rozkvětu byla uzavřená už vloni na podzim. Omezení během nadcházejícího víkendu nebude pro letošní rok jediné, další je v plánu během května a pak také v červnu. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Zatmění Slunce lákalo stovky lidí. Podívejte se na fotky čtenářů Jihlavské DrbnySpolečnost

Zatmění Slunce lákalo stovky lidí. Podívejte se na fotky čtenářů Jihlavské Drbny

Středeční podvečer přinesl jedinečnou podívanou. Výrazné částečné zatmění Slunce pozorovaly stovky lidí, scházely se zejména na kopcích po celé Vysočině.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook