Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Podívejte se, co se teď děje na jihlavském přivaděči. Oprava byla opravdu potřeba, hodnotí ŘSD

Lenka Dvořáková3 minuty čtení18. 7. 2022, 16:10
Opravy povrchu vozovky na jihlavském přivaděči
Opravy povrchu vozovky na jihlavském přivaděči · Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Letos v březnu začala oprava jihlavského přivaděče, která by měla trvat dva roky. Zakázku za 338 milionů korun bez daně dostala od Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) firma Strabag. Stavební dělníci na začátku minulého týdne dokončili frézování.

Konkrétně šlo o frézování starých konstrukčních vrstev komunikace v celé délce 5,2 kilometru pravého jízdního pásu ve směru na Jihlavu. „Ve středu v celém úseku proběhla kontrola odfrézovaného povrchu, která určila místa trhlin k provedení jejich opravy a místa, která bude třeba s ohledem na rozsah poškození sanovat až na podkladní vrstvu. To, že tato část silnice I/38 skutečně potřebovala, je patrné i z fotografií. Souběžně s opravou vozovky probíhají práce na opravě mostních závěr a sanaci mostu s evidenčním číslem 38-068 a zabezpečení svahu proti nesoudržné opadající zemině," jmenuje Martin Buček z ŘSD. 

Dálniční přivaděč je nejvytíženějším úsekem silnic první třídy na Vysočině, podle posledního sčítání dopravy po něm za 24 hodin projede 27 500 vozidel.

Kvůli opravám na přivaděči byly 5. července zavřeny sjezdy a nájezdy, mimo jiné i na samotnou dálnici D1. Toto omezení by mělo trvat do 15. října. 

„Dálniční přivaděč na silnici I/38 můžeme o letošních prázdninách považovat za velice problematické místo,“ potvrzuje již dříve policejní mluvčí Dana Čírtková. Od sjezdu z dálnice D1 na 112. kilometru směrem na Jihlavu bude až do podzimních měsíců provoz veden v obou směrech pouze v jednom jízdním pásu.

Od 5. července do 15. října se k obousměrnému provozu po přivaděči využívá pouze levý jízdní pás vedoucí od Havlíčkova Brodu na Jihlavu a provoz bude vedený v režimu 1+1 jízdní pruh pro každý směr jízdy. Kromě snížení nejnižší povolené rychlosti vzniknou komplikace také na sjezdových a nájezdových větvích na exitu 112 ve směru D1 – Jihlava.

„To, že tato část silnice I/38 skutečně potřebovala, je patrné i z fotografií," říká ŘSD. 

„Zcela uzavřena bude v tomto místě sjezdová větev z D1 od Prahy směr Jihlava a sjezdová větev od Brna směr Jihlava. Uzavřena bude také nájezdová větev od Havlíčkova Brodu na D1 směr Brno,“ dodala komplikace Čírtková. Aktuálně je ale sjezd na D1 od Prahy s označením 112B nadále otevřený. Rovněž je volný sjezd 112 od Brna i nájezdy na Prahu i Brno z přivaděče od Jihlavy. „Takže pokud se sjede v těchto místech z dálnice, je možné se přes křižovatku U Tří věžiček" otočit a pokračovat jak do Jihlavy, tak do Havlíčkova Brodu. A pokud je potřeba najet zpět na dálnici na oba směry, je možné přes Pávov, kolem firmy Bosch a pokračovat k oběma nájezdům. Není třeba se jet otočit až do Jihlavy," sdělila redakci řidička Dana, která tuto cestu denně využívá. 

Další omezení se bude týkat Pávova - sjezd ve směru od D1 i nájezd směr Jihlava budou uzavřeny. Stejně tak bude uzavřen sjezd ve směru od D1 a nájezd směr Jihlava na Pávově – průmyslové zóně. Uzavřený bude sjezd ve směru od D1 i nájezd směr Jihlava na Bedřichově na ulici Smrčenská. Uzavřený bude také sjezd ve směru od D1 - Jihlava centrum – na ulici Romana Havelky v Jihlavě.

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR, Policie Kraje Vysočina

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidíDoprava

Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidí

K nehodě tří aut došlo v úterý 11. srpna kolem šesté hodiny večerní u Kochánova poblíž Stránecké Zhoře. Za nehodou zřejmě stála lesní zvěř, která vběhla na silnici.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook