Pá 14. 8. 2026Alan
Doprava

PÁTRÁNÍ: Náklaďák na přejezdu nerespektoval signalizaci a uvízl mezi závorami. Po jejich uvolnění ujel

Lenka Dvořáková3 minuty čtení13. 10. 2020, 10:10 · akt. 10:18
Náklaďák na přejezdu nerespektoval signalizaci a uvízl mezi závorami. Po jejich uvolnění ujel
Náklaďák na přejezdu nerespektoval signalizaci a uvízl mezi závorami. Po jejich uvolnění ujel · Foto: Policie ČR

K nepříjemnému incidentu, který mohl skončit velkým neštěstím, došlo v pondělí 12. října krátce po 11. hodině v Okříškách na Třebíčsku. Policisté nyní hledají důležité svědky události. Zatím nezjištěný řidič nákladního vozidla s návěsem, který má nepříjemnou událost na svědomí, projížděl po silnici II/405 ve směru jízdy od Jihlavy.

„Při jízdě před železničním přejezdem z dosud nezjištěných příčin nerespektoval výstrahu dávanou dvěma červenými střídavě přerušovanými světly a vjel na železniční přejezd v době, kdy se začaly sklápět závory železničního přejezdu. Po jejichž sklopení řidič s nákladním vozidlem zůstal stát mezi sklopenými závorami. Na tuto situaci naštěstí dokázal zareagovat strojvedoucí právě přijíždějícího vlaku, který přijížděl k železničnímu přejezdu a byl nucen urychleně zatáhnout rychlobrzdu vlaku se čtyřmi připojenými železničními vozy,“ sdělila k incidentu Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Ve vlaku se v době nehody přepravovalo 22 cestujících, včetně průvodčího. Vlakovou soupravu se podařilo zastavit v bezprostřední blízkosti před stojícím nákladním autem s návěsem. Poté řidič nákladního vozidla začal couvat, přičemž poškodil návěsem závory železničního přejezdu, následně využil zvednutí závor nacházejících se před nákladním vozidlem a z místa ujel. Nákladní vozidlo mělo pokračovat v jízdě po silnici ve směru na Třebíč. 

Pomoct mohou svědci i záznamy z kamer

„Na místo vyjeli policisté z územního odboru Třebíč, kteří případ zadokumentovali. Na místo byl vyslán také výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Třebíč.  Řidič nákladního vozidla je podezřelý ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti,“ dodala Čírtková.

Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém vozidle a jeho řidiči. Mělo by se jednat o nákladní soupravu složenou z tahače, který měl oranžovou kabinu a návěsu se šedou plachtou.

„Pomoci by nám mohli všichni řidiči, kteří projížděli v pondělí mezi 10.45 – 11.00 po silnici II/406 ve směru od Brtnice na Třebíč a mají ve svém vozidle palubní kameru. Stejně tak by nám při pátrání po vozidle a jeho řidiči pomohly záběry z kamer nebo svědectví řidičů, kteří kolem jedenácté hodiny projížděli po silnici II/405 v opačném směru, tedy ve směru od Třebíče na Okříšky. S případným svědectvím se obracejte na linku 158. Policisté by uvítali, kdyby se přihlásil samotný řidič vozidla nebo jeho provozovatel,“ přidává výzvu Dana Čírtková.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Víkendové tipy: Vrcholí Prázdniny v Telči, bude i rockový koncert a volejbalový turnajKultura

Víkendové tipy: Vrcholí Prázdniny v Telči, bude i rockový koncert a volejbalový turnaj

Začínající víkend nabídne na Jihlavsku několik festivalů. Sedmnáctidenní Prázdniny v Telči jdou do finále, příznivci rocku pak míří do Heulosu v Jihlavě. Vodní ráj uvítá hráče plážového volejbalu a neděle bude patřit klidné procházce s trubadúrem.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook