Čt 20. 8. 2026Bernard
Zdraví

Zlatý šperk a šek na deset tisíc korun získá první miminko Vysočiny narozené v novém roce

Tisková zpráva1 minuta čtení26. 12. 2016, 14:10
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Prvního občánka Kraje Vysočina, který se narodí v novém roce na území regionu, navštíví v pondělí 2. ledna 2017 hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V rámci dlouholeté tradice věnuje miminku zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a šek na deset tisíc korun.

„Je mi vždy velkým potěšení potkat se v některé z našich nemocnic se šťastnými rodiči a jejich potomkem. Narození dítěte je jedna z nejkrásnějších chvil pro každou rodinu a pokud je navíc nový život spojený se začátkem nového roku, je to chvíle o to silnější,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Vedení Kraje Vysočina dodržuje tradici vítání prvního občánka už od roku 2002. V havlíčkobrodské nemocnici se tehdy vteřinu po půlnoci narodil Vojtíšek Ostatnický. Byl prvním miminkem Vysočiny i celé České republiky.

„Miminkovské“ prvenství v rámci republiky jsme si na Vysočině, podle krajského archivu, připsali ještě v roce 2004, kdy se na Nový rok v Nemocnici Nové Město na Moravě šťastným rodičům narodil Vojtíšek Pavliš. Loni byla mezi miminky na Vysočině „nejrychlejší“ Karolína ze Žďáru nad Sázavou. Na svět přišla v havlíčkobrodské nemocnici. 

Zdroj: Kraj Vysočina

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Prezident Petr Pavel navštívil Nové Město na Moravě, mluvil o obraně a rozpočtuPolitika

Prezident Petr Pavel navštívil Nové Město na Moravě, mluvil o obraně a rozpočtu

Prezident Petr Pavel je dnes na jednodenní návštěvě Vysočiny. V Novém Městě na Moravě se vyjádřil o výdajích na obranu nebo o vznikajícím státním rozpočtu na příští rok.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook