pondělí 1. března 2021 Bedřich

Nový informační systém Nemocnice Jihlava bude v provozu v březnu. Stát bude 32 milionů

Nemocnice Jihlava začala instalovat nový nemocniční informační systém za 32 milionů korun. V provozu bude v březnu. Kraj Vysočina v úterý 9. února schválil jeho předfinancování. Většinu nákladů pokryjí dotace. Nový systém postupně získají i další čtyři krajem zřizované nemocnice.

„Začínáme v nemocnici v Jihlavě, protože právě její nemocniční informační systém je na pokraji toho, kdy by se měl změnit, měl by být aktualizován, ať už po stránce hardwarové, tak softwarové. Proto právě Nemocnice Jihlava je tady první se žádostí o předfinancování," řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Vladimír Novotný (ČSSD).

Kromě Nemocnice Jihlava zřizuje kraj také nemocnice v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Novém Městě na Moravě a v Třebíči.

Ročně je v nich hospitalizováno přibližně 95 tisíc lidí, vyplývá z jejich výročních zpráv.

Od 8. února se začali školit uživatelé nového systému. Školení je distanční formou. „Bude to poprvé, kdy se touto formou bude takto rozsáhlý systém proškolovat, dávat dohromady," řekl Novotný. Ostrý provoz systému v Jihlavě by měl začít 2. března.

Kraj Vysočina uzavřel smlouvu na nové informační systémy do svých pěti nemocnic v hodnotě asi 180 milionů korun bez DPH loni na podzim. Dodavatele hledal čtyři roky. Dvakrát musel zakázku kvůli odvolávání neúspěšných uchazečů zrušit. Novotný už dřív řekl, že systémy používané v nemocnicích jsou zastaralé, někde slouží déle než 20 let.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Nemocnice Jihlava

Štítky ČR, správa, nemocnice, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.