středa 19. února 2020 Patrik

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Návštěvy zakázala už i jihlavská psychiatrie. Přidá se i Pelhřimov

Psychiatrická nemocnice v Jihlavě dnes kvůli pokračující epidemii respiračních onemocnění zakázala až do odvolání návštěvy. Totéž chystá z preventivních důvodů od čtvrtka i nemocnice v Pelhřimově, řekla její mluvčí Petra Černo. Na Vysočině je podle posledních údajů hygieniků 1840 nemocných na 100 tisíc obyvatel, nejvyšší nemocnost je na Žďársku.

Ani jedna z nemocnic na Žďársku zatím zákaz návštěv neplánuje. Neplatí v soukromé Nemocnici Mostiště ani v krajské nemocnici v Novém Městě na Moravě. Podle mluvčí Tamary Peckové Homolové se v novoměstské nemocnici aktuálně léčí jeden pacient kvůli vážnému průběhu chřipky. Na oddělení ARO už je déle než dva týdny. Od začátku roku potvrdily testy prováděné v novoměstské nemocnici pravou chřipku u 57 pacientů. „Podle odborníků probíhaly loni chřipky podstatně těžším způsobem, letos jsou na tom lidé na lůžku po třech čtyřech dnech relativně dobře," řekla mluvčí Tamara Pecková Homolová.

Zákaz návštěv nyní platí v devíti zařízeních v kraji včetně mateřské a základní školy ve Škrdlovicích na Žďársku, kde mají děti volno do pátku. V ostatních zařízeních platí zákaz návštěv do odvolání. Nejdéle uzavřené je Alzheimerzentrum Jihlava, kam návštěvy nemohou už od 14. ledna.

Autoři | Foto promareha.cz

Štítky nemocnice, zdraví, chřipka, Vysočina, návštěvy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.