čtvrtek 24. června 2021 Jan

Na jihlavské školy se zapsalo 580 prvňáčků. Největší zájem byl o ZŠ Havlíčkova, kde se muselo losovat

Také krajská Jihlava má za sebou zápis dětí do prvních tříd. Ve školním roce 2021 / 2022 bude jihlavské základní školy navštěvovat 580 prvňáčků, přičemž k zápisům přišlo letos 720 dětí. Do mateřských škol bylo přijato 610 žádostí a přijato bylo 510 dětí.

„Děti většinou nebyly přijaty kvůli věku, případně neměly trvalý pobyt v Jihlavě. Letos poprvé došlo také k losování, a to na ZŠ Havlíčkova, o kterou byl veliký zájem. Všechny děti ze spádového obvodu se na školu dostaly, nicméně zbylých volných míst bylo méně než přihlášených dětí. Proto proběhlo za účasti zřizovatele a rodičů, kteří měli zájem, losování o zbylá místa,“ uvedl Tomáš Koukal z odboru školství, kultury a tělovýchovy s tím, že losování je zákonná možnost, jak při velkém zájmu demokraticky zvolit, které dítě místo v dané škole dostane.

Zejména kvůli pandemii byl letos také větší podíl odkladů, než je obvyklé. „Celkem jsme evidovali 147 žádostí o odklad, což je o několik desítek více než v minulých letech,“ uvedla za jihlavské oddělení vnějších vztahů Aneta Hrdličková.

Kapacita v jihlavských ZŠ i MŠ je v současnosti dostatečná a pro jihlavské děti dokonce nadbytečná, což dokládá fakt, že bylo do Jihlavy na základě žádostí přijato 1 100 žáků, které  dojíždí z okolních obcí. „Je nutné také zmínit, že se v Jihlavě připravují další lokality pro bydlení, v rámci kterých lze očekávat nárůst počtu dětí. Na tuto skutečnost se připravujeme, a v rámci připomínkových řízení se uvažuje nejen o možné výstavbě ZŠ, ale také o výstavbě nových MŠ,“ doplnil Tomáš Koukal.

Ohodnoť článek

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky zápis, , škola, vzdělání, školní rok, vzdělání, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.