neděle 29. listopadu 2020 Zina

Jihlavská průmyslovka bude mít novou svářečskou školu. Fungovat by měla od ledna 2022

Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava bude mít do dvou let nové učebny i svářečskou školu. Zakázku za více než 55 milionů korun bez DPH získala společnost GriToN CZ. Dnes začnou výkopové práce nutné pro přístavbu pavilonu, řekl zástupce ředitele školy Vladimír Panáček.

V přístavbě budou učebny pro hodináře, autolakýrníky, lakýrníky, autodiagnostiky a autotroniky. Žáci by je mohli začít využívat od ledna 2022. Druhou etapou zakázky bude demolice staré svářečské školy s učebnami hodinářů. „Je to jedna z nejstarších budov areálu, která se vlastně rozpadá, je tam špatná statika i špatný stav z pohledu hygieny. Celá půjde dolů a na jejím místě vyroste nová svářečská škola se zázemím pro odborný výcvik," řekl Vladimír Panáček. Svářečská škola bude dokončena v srpnu 2022.

Svářečská profese je podle Panáčka na trhu práce velmi žádaná. Škola proto nabízí kurzy sváření kovů i plastů pro veřejnost a firmy, které jsou členy hospodářské komory. Ročně kurzy absolvuje 70 až 100 lidí. Svářečský průkaz a oprávnění mohou už ve druhém ročníku získat žáci oboru karosář. Školí se v ní i budoucí zámečníci nebo žáci strojírenského oboru.

Školu zřizuje Kraj Vysočina. O zakázku mělo zájem 15 firem. S vítězem kraj podepsal smlouvu 1. září.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky vzdělání, správa, školy, stavby, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.