pondělí 28. září 2020 Václav

Z Vysočiny na Ukrajinu poputují další učebnice pro výuku češtiny

Krajští radní rozhodli o poskytnutí věcného daru za téměř 18 tisíc korun. Jde o učebnice pro výuku českého jazyka, které poputují do partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny.

Nové výukové materiály pomohou žákům užhorodské speciální školy č. 3. „Tato škola byla vůbec první v Zakarpatí, která začala výuku češtiny jako druhého cizího jazyka nabízet. Dnes se český jazyk v rámci osnov vyučuje už na šesti základních školách v oblasti,“ přibližuje Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství mládeže a sportu. Předání 48 kusů učebnic se uskuteční při nejbližší pracovní cestě do Zakarpatí.

Kraj Vysočina spolupracuje se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny už třináctým rokem a díky intenzivní spolupráci obou regionů roste také zájem o studium češtiny jako druhého cizího jazyka. Ministerstvo školství a vědy Ukrajiny zařadilo výuku českého jazyka do vzdělávacích osnov a školní programy se studiem češtiny se zaměřily právě na učebnice používané studenty užhorodské speciální školy č. 3.

 Nákup učebnic českého jazyka je jedním z plánovaných projektů spolupráce Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí na rok 2020 a kladné stanovisko s poskytnutím věcného daru vyjádřili také členové Stálé konference. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto preshranice.eu

Štítky Ukrajina, Zakarpatí, dar, učebnice, český jazyk, vzdělání, výuka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.