neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Z Vysočiny na Ukrajinu poputují další učebnice pro výuku češtiny

Krajští radní rozhodli o poskytnutí věcného daru za téměř 18 tisíc korun. Jde o učebnice pro výuku českého jazyka, které poputují do partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny.

Nové výukové materiály pomohou žákům užhorodské speciální školy č. 3. „Tato škola byla vůbec první v Zakarpatí, která začala výuku češtiny jako druhého cizího jazyka nabízet. Dnes se český jazyk v rámci osnov vyučuje už na šesti základních školách v oblasti,“ přibližuje Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství mládeže a sportu. Předání 48 kusů učebnic se uskuteční při nejbližší pracovní cestě do Zakarpatí.

Kraj Vysočina spolupracuje se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny už třináctým rokem a díky intenzivní spolupráci obou regionů roste také zájem o studium češtiny jako druhého cizího jazyka. Ministerstvo školství a vědy Ukrajiny zařadilo výuku českého jazyka do vzdělávacích osnov a školní programy se studiem češtiny se zaměřily právě na učebnice používané studenty užhorodské speciální školy č. 3.

 Nákup učebnic českého jazyka je jedním z plánovaných projektů spolupráce Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí na rok 2020 a kladné stanovisko s poskytnutím věcného daru vyjádřili také členové Stálé konference. 

Ohodnoť článek

Foto preshranice.eu

Štítky Ukrajina, Zakarpatí, dar, učebnice, český jazyk, vzdělání, výuka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.