pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Ceny pro letošní Dobrochy byly rozdány. Slavnostní večer byl pojatý netradičně

Máme za sebou další ročník ocenění dobrovolníků s názvem Dobroch. Slavnostní večer byl pojatý jako tančírna pro všechny, kteří se věnují dobrovolnické činnosti.

„Patnáct let akreditovaného dobrovolnictví v rámci Diecézné charity Brno si zasloužilo něco speciálního. Přemýšleli jsme, jak ocenit velké množství lidí, kteří se věnují dobrovolnické činnosti tak, aby to byla odměna pro všechny a shodli jsme se na tančírně. Oslovili jsme město Jihlava s prosbou o finanční podporu této akce, přeci jen dobrovolníci každý rok odvedou pro neziskový sektor, ale i příspěvkové organizace, práci za více než milion korun, možná i proto zastupitelé naší žádosti vyhověli, za to jim patří velký dík, protože bez nich by se večer nekonal,“ vysvětluje Roman Mezlík koordinátor Dobrovolnického centra v Jihlavě.

V tomto ročníku nebyl nikdo prohlášen za vítěze, oceněni z rukou novopečené primátorky Karolíny Koubové převzali všichni nominovaní dobrovolníci z téměř deseti organizací, kde pravidelně působí. Tím ale večer nekončil. „Letos jsme chtěli poděkovat i koordinátorům Tříkrálové sbírky, ti bývají často opomíjeni, přitom hlavně díky jejich práci je každý rok sbírka úspěšnější,“ říká Hana Fexová, ředitelka Oblastní charity Jihlava. Ceny koordinátorům předal první náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk, který pravidelně činnost Oblastní charity Jihlava podporuje.

Celým večerem už tradičně provázela moderátorka Helena Dvořáková, k tanci hrála skupina The Shots a téměř dvě stě hostů bavilo vystoupení dětí z nízkoprahového zařízení Erko. 

Tisková zpráva | Foto Oblastní charita Jihlava

Štítky Dobroch, dobrovolník, Charita, ocenění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.