středa 12. srpna 2020 Klára

FOTO: V jihlavské Úprkově ulici je hotovo. Opravy zdržela havárie na plynovém potrubí

Obyvatelé i řidiči, kteří využívají jihlavskou Úprkovou ulici, si mohou konečně oddechnout. Nakloněná silnice, díry v zemi a nebezpečná zatáčka jsou pro ulici poblíž městského vlakového nádraží již minulostí. Město nechalo tři a půl metru širokou komunikaci lemovanou parkovacím pruhem a chodníkem opravit. Rekonstrukce stála 2 a půl milionu korun a město počítalo také s větší bezpečností pro chodce.

V rámci stavebních prací se provedlo zúžení místa vjezdu do ulice z ulice Fritzova tak, aby vozidla nemohla být odstavována v prostoru křižovatky, a znemožňovala tak průchod pěších a omezovala vjezd do ulice Úprkova,“ uvedl Pavel Svoboda z odboru rozvoje města jihlavského magistrátu.

Součástí zakázky byla také oprava chodníků, které jsou nyní z betonové dlažby a doplňují je bezbariérové prvky. Jednosměrná vozovka dostala nový asfaltobetonový povrch, parkovací pruh byl proveden ze žulových kostek.

Původní stav v dubnu 2018

Úprkova ulice se opravovala od letošního dubna do srpna, protože práce zdržela havárie. „Po dobu téměř pěti týdnů byly stavební práce pozastaveny z důvodu havárie na plynovodním potrubí, které nakonec plynárenská společnost zrekonstruovala v celé délce ulice, včetně zhotovení nových přípojek majitelům okolních nemovitostí,“ uzavírá Svoboda.

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky Úprkova, oprava, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.