Čt 27. 8. 2026Otakar
Společnost

Mobily, tablety, xboxy a dvacet tisíc korun. O to se hraje ve dvou soutěžích s Krajem Vysočina

Tisková zpráva2 minuty čtení30. 8. 2017, 14:55
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila už posedmé soutěže týkající se tématu informačních technologií a elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. V letošním roce se opět jedná o dvě soutěže.

Lákavá je letos odměna pro nejúspěšnější. Zatímco v jedné soutěži jsou připraveny mobilní telefony a tablety, druhá je motivovaná zajímavou finanční odměnou pro přihlášené a úspěšné školy.

První soutěž běží už od května 2017. Jedná se o znalostní kvíz, který je realizován pod hlavičkou projektu Kraje pro bezpečný internet. Znalostní kvíz je navázán na e-learningové kurzy. Žáci musí správně zodpovědět na dvě desítky otázek a poté jsou zařazeni do slosování o hodnotné ceny (mobilní telefony, xboxy a tablety). Kromě soutěžního kvízu mohou žáci vyplnit Kvíz PLUS, který je určen pro opravdové odborníky na elektronickou bezpečnost. Soutěžní kvíz je doplněn o soutěž škol. Škola s nejvyšším počtem žáků, kteří úspěšně absolvují soutěžní kvíz (vítězná škola se vypočítá pomocí koeficientu, který se vztahuje k počtu žáků ve škole), získá finanční dar ve výši 20 tisíc korun. Soutěž končí 31. října 2017. Více informací ZDE

Druhá soutěž je kreativní, zapojit se do ní mohou žáci a studenti z Kraje Vysočina. Záštitu nad soutěží přijal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Letošním podtitulem soutěže je Internet věcí je věcí nás všech. Žáci mohou natáčet videa, kreslit plakáty, komiksy nebo fotoromány zaměřené na rizika spojená s internetem věcí. Novinkou pro tento rok je soutěž škol, kdy škola, ze které je nejúspěšnější soutěžící, získá finanční dar ve výši 20 tisíc korun. Soutěžící mohou posílat své soutěžní práce nejpozději do 31. prosince 2017. Více informací ZDE.  

Zdroj: Kraj Vysočina

Jak hodnotíte tento článek?

Doporučujeme

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Muži koupili levnou naftu. Nyní jsou obvinění z trestného činu a hrozí jim vězeníKrimi

Muži koupili levnou naftu. Nyní jsou obvinění z trestného činu a hrozí jim vězení

Šestice mužů si loni koupila přes čtyři tisíce litrů nafty. Cena 25 korun za litr byla výrazně nižší než u čerpací stanice, pohonné hmoty ale pocházely z trestné činnosti a muži tak mohou skončit až na čtyři roky za mřížemi.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook