<

Aktuálně

Nové parkoviště v Jihlavě: P+R Mostecká nabízí 49 míst, kde je stání zdarma více...

Stalo se v roce 1945: Na zábavě u Dobronína došlo k vraždě, zemřelo nejméně 13 lidí více...

Pátrání po muži z Jihlavska skončilo, jel si vyčistit hlavu k Baltskému moři více...

K terminálu v Jihlavě bude zajíždět nová linka. Už brzy projedeme Evropskou ulicí více...

Po Třebíči běhal muž s noži, před policisty se svlékl do půl těla a sedl na chodník více...

Devětadvacetiletá Ukrajinka si jezdila do Česka jen pro peníze, nyní půjde k soudu více...

VIDEO: Nový rok na náměstí v Jihlavě. Stovky lidí sledovaly tišší ohňostroj

Stovky lidí dnes v podvečer sledovaly novoroční ohňostroj. Tomu předcházelo tradiční nalévání svařeného vína a horkého čaje z rukou primátora Jihlavy, radních a zastupitelů. Ohňostroj letos s ohledem na nová pravidla nebyl odpalovaný ze střechy Prioru, ale o kousek dál ze zásobovací cesty k Prioru.

Vypilo se 250 litrů svařáku

Lidé na náměstí přicházeli od odpoledních hodin, od půl páté rozlévali zástupci vedení města zdarma svařené víno a čaj. Objednáno bylo 250 litrů svařeného vína a sto litrů čaje, v obou případech podstatně více než loni.

Živo bylo i na pódiu, o skvělou atmosféru se postarala kapela Mr. Bowie. 

Autorem světelné show byl ohňostrůjce Leo Válek. Ohňostroj, který začal krátce po 17:30, trval osm minut. Na bezpečný průběh akce dohlíželi hasiči z SDH Bedřichov a posílené hlídky jihlavské městské policie.

Ryška: Videomapping ohňostroj asi nikdy nezastoupí 

Vedení města v nedávné minulosti chtělo od ohňostrojů ustoupit, jeden rok se konal videomapping, uvažovalo se také o světelné show, kterou by vytvořily drony. „Videomapping ten ohňostroj, obzvláště na svatého Martina, asi nikdy nezastoupí, vždy jsou osvětlené jen nějaké budovy a když je náměstí zaplněné, bylo by to pro užší skupinu lidí,“ vysvětlil již dříve primátor Petr Ryška (ODS a KDU-ČSL) a dodal, že videomapping také vyjde na více peněz. „Ohňostroj má něco do sebe, má jediné velké mínus a to je ten hluk. Snažíme se ho ztišit, ale o zrušení jsme neuvažovali,“ uzavřel Ryška.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky oslava, Nový rok, ohňostroj, centrum, Jihlava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.