Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. Bylo jí 83 let

Po komplikacích s rakovinou a covidem zemřela v pátek večer zpěvačka Naďa Urbánková. Pětinásobné držitelce Zlatého Slavíka bylo 83 let .

O úmrtí Nadi Urbánkové informovala její dcera Jana Fabiánová na svém Facebooku. „Zemřela včera večer 3.2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním Covid-19. Zemřela ve spánku, bez bolestí,“ napsala Fabiánová.

Urbánková se narodila 30. června 1939 v Nové Pace. Vystudovala Vyšší zdravotnickou školu v Trutnově a chvíli pracovala jako zdravotní sestra. Účinkovala v divadle Semafor, i ve filmech jako Kdyby tisíc klarinetů, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a Na samotě u lesa.

V posledních letech Naďa Urbánková pobývala na Vysočině, spojená je se želivským klášterem. Na Českém rozhlase Vysočina moderovala Písničky na přání. Na facebookovém profilu rádia informují, že od jedenácti hodin můžete mimořádně slyšet reprízu jejího rozhovoru s Helou Dvořákovou. Po osmnácté hodině si můžete poslechnout koncert k osmdesátým narozeninám Nadi Urbánkové.

Ohodnoť článek

Štítky Naďa Urbánková, Český slavík, Jana Fabiánová, Divadlo Semafor, Nová Paka, Trutnov, Želiv

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.