Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vysočina v pohybu 2023. Kraj připravuje týden sportu pro veřejnost zdarma

PR článek

Po loňském úspěchu, připravuje Kraj Vysočina další týden sportu zdarma pod názvem Vysočina v pohybu. Akce, v rámci níž bude moci veřejnost bezplatně využít vnitřní sportoviště na území regionu, odstartuje v pondělí 17. dubna 2023, sportovat zdarma bude možné až do neděle 23. dubna 2023. Do konce února otevírá Kraj Vysočina registraci partnerů akce z řad majitelů a provozovatelů vnitřních sportovišť. Jim Kraj Vysočina poskytne finanční příspěvek a mediální podporu.

Cíl akce se oproti loňskému roku nemění – zásadní bude vrátit co nejvíce lidí z Vysočiny zpět ke sportu, umožnit veřejnosti trávit aktivněji volný čas, přiblížit lidem sportovní nabídku v jejich spádové oblasti, vzbudit zájem lidí o zdravý životní styl i zvědavost. Akci kraj připravuje pro širokou veřejnost.

V první fázi, v období do konce února, otevře Kraj Vysočina registraci vnitřních sportovišť, jejichž majitelé nebo provozovatelé mají chuť se do projektu zapojit. Podmínkou je kapacita sportoviště alespoň 20 osob a vyblokování minimálně 7 volných hodin v týdnu pro bezplatný sport (1 hodina = 60 minut). Příkladem sportovišť, která jsou ideálním adeptem pro zapojení do projektu, jsou plavecké bazény, zimní stadiony a kluziště, posilovny, fitness centra, tělocvičny, haly nebo třeba sokolovny. Sportovištěm se pro účely této akce v sezóně 2023 nerozumí bowlingové herny, herny šipek, kulečníkové herny, kuželny, sportoviště v ubytovacích zařízeních, wellness centra a dětská zábavní centra.

Od března budou na stránkách vysocinavpohybu.cz postupně zveřejňovány nabídky volných sportovních hodin, které bude moci veřejnost v termínu 17.- 23. dubna 2023 využít. Půjde o ideální příležitost, jak udělat něco pro své zdraví, vyzkoušet si nové sporty nebo se seznámit s nabídkou aktivit poskytovaných konkrétními sportovišti. Seznam sportovišť bude pravidelně aktualizován.

První loňský ročník osvětové akce Vysočina v pohybu oslovil zhruba padesátku provozovatelů vnitřních sportovišť, sportoviště navštívilo cca 10 tisíc sportovců. Podobně rozsáhlá akce nemá v Kraji Vysočina obdoby.

Více informací na www.vysocinavpohybu.cz.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Kraj Vysočina, týden sportu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.