Čt 27. 8. 2026Otakar
Společnost

Do Jihlavy po devatenácté přijede svatý Martin. Doplní ho vepřové hody a Žalman a spol.

Lenka Dvořáková1 minuta čtení9. 11. 2016, 11:36
Do Jihlavy po devatenácté přijede svatý Martin. Doplní ho vepřové hody a Žalman a spol.
Do Jihlavy po devatenácté přijede svatý Martin. Doplní ho vepřové hody a Žalman a spol. · Foto: www.jihlava.cz

Průvod svatého Martina je v krajské Jihlavě již tradiční akcí a těší se stále větší oblibě. Svatý Martin na bílém koni se svou družinou přijede i letos, a to v pátek 11. listopadu. Tento rok akci doplní vepřové hody. Po průvodu bude následovat ohňostroj. Návštěvníky programu na jihlavském náměstí pak domů rozvezou posílené spoje MHD.

Na vepřové hody mohou lidé zajít už od samého rána, jarmark se otevře na Masarykově náměstí už v 8 hodin. Mimo jiné na něm lidé budou moci koupit výrobky klientů jihlavské Charity. Ve 14 hodin na náměstí zazpívá jihlavská kapela Umí hovno, v 16 hodin ji vystřídá cimbálová muzika Matěje Dohnala z Jihlavy.

Samotný svatý Martin na bílém koni zahájí svou jízdu centrem Jihlavy v 17 hodin u Brány Matky Boží. Po průvodu bude od 17:45 připraven ohňostroj, ten bude odpalovat Jiří Linha. Program uzavře v 18 hodin Žalman a spol.

Jihlavský dopravní podnik i pro letošek nachystal posílené spoje MHD, které lidé mohou využít pro svou cestu domů. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vozit děti v autě je obrovská zodpovědnost, apeluje na řidiče krajská BesipačkaDoprava

Vozit děti v autě je obrovská zodpovědnost, apeluje na řidiče krajská Besipačka

K tragické nehodě, u které zasahovali také letečtí záchranáři z Vysočiny, došlo včera na Brněnsku. Krajská Besipačka Veronika Vošická Buráňová u té příležitosti připomněla, že vzít do auta dítě je obrovská zodpovědnost.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook