neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Nominace uzavřeny. Začne hlasování v anketě Alej roku, na Vysočině soutěží 10 stromořadí

Letos celkem 93 stromořadí se přihlásilo do ankety Alej roku, deset zástupců má i náš kraj Vysočina. Soutěž každoročně vyhlašuje spolek Arnika. Hlasování začíná v úterý 2. listopadu ve 12 hodin a končí 11. ledna příštího roku.

Koncem ledna pak Arnika vyhlásí jedenáctou Alej roku i nejoblíbenější krajská stromořadí. Patroni ankety u letošního ročníku navíc zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor získá digitální zrcadlovku.

Všechny informace najdete na webu, kde lze od 2. listopadu také hlasovat. 

„Mám radost, že se naše anketa i samotné aleje těší tak velkému zájmu a oblibě. Nominovaná stromořadí nám ukazují, že lidé oceňují aleje nejen pro jejich krásu či zajímavý příběh, ale také z toho důvodu, že k nim mají svůj osobní vztah, což mě velmi těší. Perličkou letošního ročníku je, že poslední nominace, Alej na Pohoří v Zašové, se objevila v našem systému pouhé 3 sekundy před ukončením nominační fáze. Anketa o nejkrásnější a nejoblíbenější aleje je prostě napínavá už od začátku,” říká koordinátorka ankety Klára Ondrigová.

Nominované aleje na Vysočině

- Bolechovská alej
- Alej mezi Pacovem a obcí Zhořec
- Kališťská alej
- Dědkovská alej
- Alej mezi obcemi Číhošť a Zdeslavice
- Alej na Fryšku
- Dubová alej v Třešti
- Lipová alej mezi obcemi Horní Radslavice a Uhřínov 
- Březová alej u Radostína
- Lipky v Horní Libochové 

Absolutní vítěz jako hlavní cenu obdrží let balonem od Lucky Balon. Všech 14 regionálních vítězů se může těšit na dárkové balíčky, knihy o památných stromech nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice.

Cílem ankety je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. „Hledejte s námi nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje, které jste vysadili a o které budete pečovat i v příštích letech,“ vyzývá Kristýna Dušák, mluvčí Arniky.

Ohodnoť článek

Foto Josef Kašpar

Štítky Alej roku, anketa, strom, příroda, silnice, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.