pondělí 25. října 2021 Beáta

Obyvatelé Helenína mají nový chodník. Cesta do školy tak bude bezpečnější

Vedení Jihlavy nechalo v místní části Helenín vybudovat nový chodník. Měří 400 metrů, začíná u autobusové zastávky a končí u vstupu do areálu střední školy. Důvodem jeho výstavby je zejména větší bezpečí studentů.

Celá akce trvala sedm měsíců a stála 12 milionů korun. Z toho 2,6 milionů korun činila dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

V rušné ulici dosud chodník chyběl. Cesta do školy tak byla pro studenty a tamní zaměstnance nebezpečná. „Museli chodit po frekventované silnici a docházelo tam k nepříjemným situacím,“ vysvětlil náměstek pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Nové parkování u školky

Za chodník jsou vděční i obyvatelé místní části. „Přispělo to určitě nejen k bezpečí studentů, ale také zdejších obyvatel. Chodník navíc nově vede i ke školce. Jsme proto rádi, že tu je. Pro Helenín je to velký přínos,“ uvedl předseda osadního výboru Petr Břečka.

Kromě chodníku se mateřská škola v Heleníně dočkala v rámci rekonstrukce ulice i šesti nových parkovacích míst.

Současně byla v části trasy, konkrétně v úseku od budovy pošty po křížení s ulicí Soukenická, opravena stávají silnice a v celé trase vyměněno staré veřejné osvětlení za nové se svítidly s LED zdroji.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky Helenín, chodník, výstavba, student, bezpečí, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.