úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Stanislav Sládek z Jihlavy, který nevynechá jedinou dechovku na náměstí, slaví 101 let

Radní města Jihlavy Silvie Čermáková byla gratulovat dalšímu obyvateli Jihlavy, který slaví životní jubileum. Osobní přání, květiny a pamětní list tentokrát předala Stanislavu Sládkovi, který slaví 101 let.

Stanislava Sládka je možné potkat při jakékoli promenádě dechové hudby na Masarykově náměstí. Nechyběl ani při čtvrtečních koncertech, které se konaly v rámci Léta s gustem. A přestože mu je už 101 let, na svůj věk vůbec nevypadá. Možná to je i pestrým životem, který prochází s heslem: „Všechno, co děláš, dělej pořádně.“

Vitálního seniora Stanislava Sládka celý život zajímalo letectví, což dokazuje i police plná knih o létání, kterou má doma. Bavila ho vždy také hudba, hrál na spoustu nástrojů, nejraději však na trombon. Dodnes si při klidném večeru rád do sluchátek pustí své oblíbené interprety.

Stanislav Sládek za svůj život vystřídal řadu profesí, dlouhá léta pracoval v kovovýrobě, při kratší zkušenosti s roznášením pošty doručoval korespondenci i někdejšímu prezidentu Edvardu Benešovi. „Pracoval jsem také s jedy nebo uranem. Ten mi ale nikdy nevadil, naopak se dodnes například po rentgenu v nemocnici cítím svěže,“ doplnil Stanislav Sládek při setkání s radní města Silvií Čermákovou. Ta mu kromě osobního přání předala také květiny, dárkový koš a pamětní list.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky Stanislav Sládek, výročí, narozeniny, jubileum, dechovka, oslava, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.