čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Do porodnice to rodiče ze Žďárska nestihli. Martínek se narodil v sanitce na dálnici

Unikátní službu zažili záchranáři z Velké Bíteše. Ti v pondělí dopoledne přímo na dálnici pomáhali u porodu malého Martina, kterému se na svět chtělo o něco dříve, než byli rodiče schopni se dostat do porodnice.

Těhotnou maminku ze Žďárska zaskočily cestou do porodnice na kontrolu natolik silné kontrakcem že byla spolu s partnerem nucena zastavit a přivolat si na pomoc záchrannou službu. Během transportu však kontrakce ještě zesílily a velkobítešským záchranářům bylo jasné, že do porodnice dojet nestihnou.

Bylo pondělí přesně jedenáct hodin dopoledne, když se pod dálničním mostem ve Velké Bíteši poprvé hlasitě ozval malý Martin. Porod proběhl tak rychle, že při dojezdu lékařské posádky z Náměště nad Oslavou už leželo spokojené miminko v náručí své matky.

„Po zajištění tepelného komfortu a vyšetření lékařem byla šťastná maminka spolu s Martínkem převezena ve stabilizovaném stavu do porodnice v Ivančicích,“ informoval tiskový mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček„Za celou Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina moc gratulujeme! Tyto zásahy s dobrým koncem se našim zdravotníkům zkrátka nikdy neomrzí.“

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS Kraje Vysočina | Zdroj ZZS Kraje Vysočina

Štítky sanitka, narození

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.