pondělí 2. srpna 2021 Gustav

V krajském kole Logické olympiády zazářila rodina Vítkova. Za Vysočinu soutěžily přes tři tisíce účastníků

PR článek

Říká se, že třináctka nepatří mezi šťastná čísla a u letošního třináctého ročníku Logické olympiády se to zčásti potvrzuje. Tento ročník je dosti odlišný od předchozích, organizátoři se totiž museli, vzhledem ke koronaviru a platným opatřením, rozhodnout pro změnu schématu soutěže. Nejlepší soutěžící, kteří postoupili do krajského kola, si proto museli změřit své síly nově on-line formou. Toto kolo se konalo 6. listopadu.

Soutěž je podpořena Nadací The Kellner Family Foundation, školou Open Gate, MŠMT a finančně přispěl i Kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod.

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) se vítězem stal Kryštof Vítek, ZŠ Seifertova 5, Jihlava. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval jeho bratr Matyáš se stejné školy. A mezi studenty středních škol zvítězila Denisa Vítková, SŠ SČMSD Hradská 276, Humpolec v kategorii C.

Vzhledem k situaci a platným omezením bylo finále 13. ročníku Logické olympiády původně plánované v Míčovně Pražského hradu dne 30. listopadu bohužel zrušeno. Organizátoři uvažují o jiné formě a jiném čase soutěže.Do soutěže, kterou organizuje Mensa ČR, se letos celkem zaregistrovalo 63 770 soutěžících ze 3 143 škol v celé ČR, z čehož z Kraje Vysočina bylo 3 425 soutěžících. Během on-line základního i krajského kola děti řešily různé typy logických úloh – např. řady, přesmyčky, matice, sudoku, počítání času nebo věku, vztahy mezi čísly, grafické řady či matice atd.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Logická olympiáda, mensa, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.