neděle 16. května 2021 Přemysl

Nad Jihlavou každý večer létají letadla. Lidé na sociálních sítích řeší, proč tomu tak je

Od 22. října si lidé v Jihlavě a blízkém okolí mohli všimnout letadel, která nad městem létají ve večerních hodinách. V době koronavirové pandemie se toto řeší více než obvykle, uživatelé Facebooku řeší, zda to nemůže mít souvislost s vládními nařízeními, která u nás aktuálně platí. Důvod je však zcela jiný.

Jak uvádí firma Air Jihlava – service, s.r.o., od 22. října do přibližně 3. listopadu na letišti v Henčově probíhají ve spolupráci s Leteckým ústavem VUT v Brně a firmou Transcon electronic systems jednorázové zkušební testy mobilního systému pro zabezpečení nočního VFR provozu na travnatých letištích.

Firma dále vysvětluje, že je v tomto ročním období málo vhodných večerů, co se počasí týče. Proto firma musí pro testování využívat více letadel. „V době od západu slunce do 22. hodiny může probíhat místní provoz, po 22. hodině je možný pouze odlet zúčastněných letadel na jiná letiště nebo přílety,“ stojí na webových stránkách firmy Air Jihlava – service, která se zabývá například výukou pilotů v letecké škole, vyhlídkovými lety, fotolety nebo i výsadkovými lety.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto aeroklub-jihlava.cz

Štítky letadlo, letiště, test, lety, Henčov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Miloš Klokočník

Nejen Jihlava, Kolín a Čáslav to samé. Drahý a zbytečný kravál.

čtvrtek, 29. října 2020, 18:42

Nick Nicneříkající

Tak hlavně kdyby používali letadla poněkud tišší. To s čím tady lítají, to je podobný dobám /doufám již minulým/ kdy roztahovali větroně nad obydlenýma oblastma... To byl rachot, že se jste se neslyšeli na dva metry. Snad už tenhle cirkus skončí a my uslyšíme jen to ticho co se line z kronosmradu.

čtvrtek, 29. října 2020, 16:15

Milan Jarnar

No to je jasny...to bude vycvik neoznacenych vojaku na dovolene

čtvrtek, 29. října 2020, 16:04

Marek Neustupa

Na Covid se musí jít práškováním,žádné roušky!!!!!!

čtvrtek, 29. října 2020, 14:18

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.