pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Jihlava jako nejúspěšnější město v kraji. Do projektu Do práce na kole zapojilo přes 400 lidí

Do jubilejního 10. ročníku celorepublikové soutěže Do práce na kole se v Jihlavě přihlásilo i přes koronavirovou epidemii 411 účastníků z téměř 60 firem a institucí. Jihlava se tak v přepočtu na obyvatele stala nejúspěšnějším městem na Vysočině.

Aktivní účastníci z Jihlavy najezdili při letošní květnové výzvě Do práce na kole 73 299 kilometrů. Chodci a běžci k tomu přidali ještě 11 246 kilometrů navrch. Hlavním cílem měsíc trvající soutěže je ukázat prostřednictvím týmové motivace, že většinu cest do práce, případně obecně po městě je možné realizovat bez použití auta.

To je také důvodem, proč je v soutěži důležitější než počet kilometrů samotná pravidelnost ekologického dojíždění. V Jihlavě překonalo požadovanou pravidelnost 66 procent celkem 70 týmů a 260 soutěžících v kategorii. 

„Z jihlavského magistrátu se letos zúčastnilo celkem 27 lidí, do soutěže se každoročně zapojují i členové vedení města. Podporu nám svou účastí dodávali radní, kteří jsou i vášnivými cyklisty, Jaroslav Vymazal a Daniel Škarka. Potěšila mne však i účast radní pro kulturu Silvie Čermákové. Všem velice děkuji a doufám, že stejně jako já vydržíte do práce docházet bez auta i nadále,“ dodala jihlavská primátorka Karolína Koubová

A právě uvolněný radní pro dopravu Jaroslav Vymazal oceněným týmům, ale i jednotlivcům poblahopřál a předal ceny. Hlavní cenou byla koloběžka Yedoo, kterou získala Veronika Šourková z týmu „Socky na kole“. V týmové pravidelnosti získal hlavní losovanou cenu tým „S(k)laďáci“. 

„Výkonnostní kategorie letos získaly charitativní aspekt, jelikož soutěžící své kilometry „věnovali“ několika dobroprojektům a ty byly na celorepublikové úrovni podpořeny dle výsledků národním organizátorem,“ doplnil Jaroslav Vymazal

V kategorii „Výkonnost pro dobrou věc“ mezi muži najezdil za květen první v pořadí Kamil Zajíček 1983 km a první mezi ženami Květa Neprašová pak 1 105 km. Hodnocena byla i kategorie „Běhej pro dobrou věc“, kde první mezi muži Jakub Novotný měl na kontě za květen 305 km. Z žen byla nejúspěšnější Jitka Buriánová s 270 km. 

Nejvíce účastníků pak „věnovalo“ své kilometry Nadačnímu fondu Na kole dětem Josefa Zimovčáka. S ním se můžete projet Vysočinou a přispět tak na dobrou věc opět v září, konkrétně v sobotu 12. září, v rámci akce Na kole dětem Vysočinou www.nakoledetemvysocinou.cz.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Magistrát města Jihlavy | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky Jihlava, Do práce na kole

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.