pondělí 1. června 2020 Laura

Černá vlajka před bedřichovským Sokolem. Zemřel jeho dlouholetý starosta Josef Zezulka

Před několika týdny se dožil devadesáti let, v průběhu týdne však jihlavský sport zasáhla smutná zpráva. Josef Zezulka, dlouholetý funkcionář a legenda bedřichovského Sokola, ve čtvrtek podlehl přetrvávající nemoci.

Za posledních šedesát let se Josef Zezulka stal jedním z nejznámějších a neuznávanějších lidí na Bedřichově a širokém okolí. „Jeho zásluhy o sportovní, ale i společenskou činnost se nedají přehlédnout,“ vzpomíná současný předseda fotbalového oddílu na Bedřichově Vladimír Kocmánek starší.   

Od šedesátých let minulého století stál Zezulka za přeměnou původně několikačlenného Sokola Bedřichov ve známou, respektovanou a jednu z největších jednot České obce sokolské. Ta v některých sportech dominovala i na celorepublikové úrovni a množství oddílů vydrželo konkurenceschopné do dnešních dní.

Funkcí a postů zastal Josef Zezulka mnoho. V civilním životě byl náčelníkem útvaru kriminality v Jihlavě, po odchodu do důchodu kapitánem ve výslužbě. Kromě dlouholetého předsednictví oddílu fotbalu v bedřichovkém Sokolu po dlouhou dobu i starostoval. Spoluzakládal župu plk. Švece. Za svoji obětavou činnost získal několik ocenění, z nichž nejvýznamnější jsou zřejmě stříbrná medaile za činnost pro sokolské hnutí nebo cena JUDr. Václava Jíry za celoživotní zásluhy o rozvoj fotbalu. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo12 čtenářů

Foto Facebook / TJ Sokol Bedřichov

Štítky Sokol Bedřichov, Josef Zezulka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.