sobota 4. dubna 2020 Ivana

Anna Tomková z Jihlavy slaví 101 let. Ráda přijímám návštěvy u melty, říká oslavenkyně

Ve svých 101 letech se paní Anna Tomková z Jihlavy těší ze tří vnoučat a čtyř pravnoučat, z nichž nejmladší je 1,5 roku. Životní jubileum oslaví paní Anna zítra, tedy v sobotu 22. února. K narozeninám ji s předstihem přišel pogratulovat krajský náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

„Nejraději mám meltu, je přírodní a piju ji celý život. Nejraději si ji dávám, když přijdou kamarádky. Dnes už špatně slyším a hůře se pohybuji, ale to mi nebrání být v kontaktu s okolním světem,“ říká Anna Tomková a probírá se rodinnými fotografiemi, na nichž ji fotograf zachytil v 19 letech.

Jihlavačka Anna Tomková se narodila na Valašsku, rodiče v Rožnově pod Radhoštem vychovávali celkem sedm sourozenců. Vystudovala obchodní živnostenskou školu, během druhé světové války pracovala ve vsetínské zbrojovce, řadu let pracovala jako vedoucí fakturantka, do Jihlavy se přivdala a stáří tráví se svým jediným synem Emanuelem a jeho manželkou v nenápadném rodinném domě blízko centra krajského města.

 I přesto, že paní Annu trápí sluch, zrak a už se hůře pohybuje, ráda přijímá návštěvy a ráda si pochutná na dobře připraveném jídle a ještě raději vzpomíná. „Obrovský díl na skvělé kondici paní Tomkové má zcela jistě její rodina, která se o ní v tomto vysokém věku příkladně stará a je jí velkou oporou. Jde o ukázkové propojení generací,“ uvedl po návštěvě jubilantky Martin Kukla, kterého velice potěšilo, že paní Anna mezi dárky nejvíce ocenila jeho vlastnoručně vyrobený med.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Tisková zpráva | Zdroj Kraj Vysočina

Štítky Anna Tomková, oslava, narozeniny, jubileum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.