pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Policisté ve Velkém Meziříčí se dočkají nového sídla. Součástí budou cely a garáže

Policisté ve Velkém Meziříčí budou mít nové sídlo. Dnes byl symbolicky poklepán základní kámen. Do nového se policisté přestěhují nejpozději na jaře roku 2022.

Stavební práce začnou na pozemku, který se nachází v blízkosti centra města za řekou Balinkou, ještě v letošním roce. Celkové předpokládané náklady na vybudování nového obvodního oddělení dosahují částky 60 milionů korun. Výstavba by měla být ukončena nejpozději na jaře roku 2022.

„Pozemek pro výstavbu na ulici Třebíčská darovalo Krajskému ředitelství policie Kraje Vysočina Město Velké Meziříčí, které místo stavby i připravilo z hlediska vybudování inženýrských sítí. Návrh budovy, umístěné ve svahu, zpracoval architekt Libor Žák. Nová budova bude mít tři nadzemní podlaží, která jsou provozně odlišná,“ sdělila Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Prostřední vstupní podlaží využívá bezbariérového vstupu pro veřejnost. V něm se nachází i centrální pracoviště celé budovy - pracoviště nepřetržité dozorčí služby s nezbytnými navazujícími místnostmi. Vstup pro veřejnost bude otevřenou zónou vůči veřejnosti a bude řešený bezbariérově, přátelsky a doplněný sociálním zařízením. 

„Druhé nadzemní podlaží je nástavbou nad operativním nepřetržitým provozem dvou spodních podlaží. Jsou zde umístěny převážně kancelářské plochy a vedení obvodního oddělení. Podzemní podlaží bude nezbytným zázemím. Jsou zde navrženy garáže, šatny, cely a technické zázemí. Ve všech podlažích je dominantním prostorem hala se schodištěm v centrální poloze uvnitř dispozice,“ přidává další popis Čírtková.

Jak vyplývá z projektové dokumentace, kompozice prostorového řešení nové budovy je zásadně ovlivněna záměrem vytvořit optimální podmínky pro fungování provozu policie.  Proto jsou využity možnosti, které poskytuje svažitý pozemek. Na optimální míru jsou vyladěny podélné sklony komunikací z důvodu omezení zimní údržby na minimum.

V rámci Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina je v současné době zřízeno celkem 20 obvodních oddělení a 7 policejních stanic. Téměř všechna obvodní oddělení i policejní stanice sídlí ve vlastních prostorách – v objektech, k nimž vykonává Krajské ředitelství policie kraje Vysočina právo hospodaření. Výjimku – sídlo v pronajatých prostorách - tvoří policejní stanice Ledeč nad Sázavou, policejní stanice Přibyslav a policejní stanice Jaroměřice nad Rokytnou a obvodní oddělení Polná.  Ve všech uvedených případech jsou prostory pronajaty od měst, kde oddělení nebo stanice sídlí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Policie ČR

Štítky policie, sídlo, výstavba, Velké Meziříčí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.