čtvrtek 24. června 2021 Jan

Prezident Zeman na Pražském hradě jmenoval Adama Vojtěcha staronovým ministrem zdravotnictví

Na Pražském hradě dnes dopoledne prezident Miloš Zeman jmenoval staronovým ministrem zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Na svém twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Jmenování oproti zvyklosti nedoprovodila tradiční slavnostní ceremonie. Vojtěch si od Zemana převzal pouze podepsaný jmenovací dekret.

Prezident zároveň přijal rezignaci dosavadního ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Ještě dnes by pak měl premiér Andrej Babiš (ANO) uvést Vojtěcha opět do funkce.

Bývalý ministr zdravotnictví Arenberger tak ve své funkci končí po necelých dvou měsících. V posledních dnech bývalý ministr čelil kritice za to, jak informoval o svém majetku. Podle premiéra se Arenberger rozhodl podat rezignaci kvůli tlaku na svou rodinu.

Policisté po třech měsících vypátrali čtrnáctiletou Adrianu. Našla se v pořádku

Ta nejlepší zpráva právě přišla od policistů na Vysočině. Od letošního března hledali čtrnáctiletou Adrianu Behárovou. Dívka je ze Zlína, od první poloviny loňského roku je umístěna v zařízení pro mládež v Janštejně. Celostátní pátrání po Adrianě...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jiří Ovčáček

Štítky ČR, Zeman, vláda, zdraví, Vojtěch, ministr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.